blogy

Preverené vlastným jazykom: Zážitkové gastro nájdete aj v Bratislave

Všetci labužníci, fajnšmekri a mlsné papuľky pozor, nasledujúce riadky by vás mohli navnadiť ukojiť svoju vášeň pre zaujímavé chute a netypické kombinácie.

Priznávam, že doteraz som o tom mieste netušil. Ale dostať darčekový poukaz na podobné miesto a nevyužiť ho, to by bol ťažký hriech hodný zástupu zdravasov.  Poukaz zahŕňal 9 chodové degustačné menu pre 2  osoby. Niečo podobné (Valentínske menu) som už pred pár rokmi absolvoval, a bolo to vážne obžerstvo. Tu je to decentne množstvom nastavené tak, že po cca 2,5 hodine odchádzate príjemne sýty s mnohými chuťovými zážitkami na úrovni emócie.Hovorím o reštaurácii Irin sídliacej na Rudnayovom námestí 2, ktorá susedí s Dómom sv. Martina. Zvonku nenápadná sympatická prevádzka poskytuje miesto pre cca 20 ľudí, kam si musíte vopred urobiť rezerváciu.  Pri tej sa nenechajte odradiť zadaním údajov vašej platobnej karty. Logiku to má, lebo na osobu tu zaplatíte 85 € + za párovanie nápojov 45 € (vínna verzia) alebo 40 € (nealko verzia). Pokojne môžete ostať pri vode, ale odporúčam nealko verziu v podobe lahodných štiav (na višňovú nedám dopustiť).


 

Začínalo sa logicky drobným predjedlom, ktoré bolo malou nápovedou toho, čo sa bude diať ďalej. Nebudem prezrádzať a ukazovať všetko z večera, lebo to nie je mojim zámerom, ale pár topiek musím spomenúť. Jednou z nich je jemná krémová kukuričná polievka s hľuzovkou, ktorá je akými poznávacím znamením Irinu.

Ako jeden z dezertov dostaneme pečené jablko so zmrzlinou z modrého syra a marcipánu. K tomu dúšok mlieka z lieskových orieškov. Toto je kombinácia, že sa vám od vzrušenia postavia chlpy na rukách. A podobných momentov možno zažijete viac.

Na záver len jeden odkaz pre šikovných kuchárov a milý personál. Vďaka za skvelý zážitok, držím vám palce. 

Pokiaľ ste sa kamaráti dostatočne navnadili, tak viac info nájdete na ich webeinstagrame.


PS: Tento článok NIE JE platená reklama, ale dobré treba vedieť pochváliť. Hlavne ak sa jedná o niečo naše lokálne.


Odporúčané články:

 

Recenzia hotela Diery *** očami návštevníka

Recenzia wellness hotela Bystrá *** očami návštevníka

Recenzia hotela Toliar *** očami návštevníka


Autor: Myshoun, 25.3.2024