daruj dobro

Najúžasnejší rok splnených osobných cieľov (6.časť)

Často si hovorím, že kým ešte nebola doba „covidová“, často sme cestovali po svete. Ale aj doma na Slovensku máme veľa prenádherných miest a prírodných krás, ktoré som ešte nevidela. Pripomenúť mi to pomáha už pár rokov stieracia mapa Slovenska, ktorú sme dostali od Ježiška na Vianoce. Koľko je miest, ktoré sme ešte nenavštívili, tak mám na očiach každý deň pri jedálenskom stole, kde na stene mapa visí. Preto som sa aj rozhodla pre svoj nasledujúci cieľ:6. navštíviť aspoň 5 nových miest z našej mapy

Naša mapa ma vyznačených 116 miest na Slovensku, ktoré sa oplatí navštíviť. Doposiaľ sme navštívili asi 30%, čiže máme, čo robiť. Tento cieľ je aj veľmi dobre merateľný (na rozdiel od toho predchádzajúceho), takže je hneď na konci roku jasné, či sa podaril splniť, alebo nie. A takto sa mi darilo rok 2021 s týmto cieľom:

Január: 0/5 nových miest z mapy, ale našli sme Bratislavský nultý poludník, o ktorom sme doteraz nevedeli


Február: 0/5 nových miest z mapy, len okolie Bratislavy


Marec: 0/5 nových miest z mapy, ale nové miesto v okolí Marianky = Vilmošove vodopády, vrch Vysoká v Malých Karpatoch.  (stále bol lockdown a nedá sa chodiť mimo svojho okresu)


Apríl: 0/5 nových miest z mapy, ale nové miesto vrch Vápenná v Malých Karpatoch aj Veľká Homola, aj hrad Ostrý kameň


Máj: 0/5 nových miest z mapy, ale nové miesto navyšší vrch Malých Karpát - Záruby.


Jún: 4/5  hrad Tematín, Moravany nad Váhom, Rajecké Teplice a Rajecká Lesná a okrem toho nové miesta Kľačany, Pružina, Považská Bystrica,


Júl: 4/5  (tento mesiac sme spoznávali Rakúsko a Švajčiarsko)


August: 6/5 vodné dielo GabčíkovoBelianska jaskyňa, okrem toho aj zrúcanina hradu Revište.


September:  6/5, okrem toho zrúcanina hradu Dobrá Voda,


Október:  8/5 Súlovské skaly, Manínska tiesňava, okrem toho rozhľadna Kukla aj Traja Jazdci v Harmónii.


November: 8/5


December: 8/5


Napriek tomu, že zo začiatku roku bol tento cieľ „na čakačke“, v auguste sa ho podarilo úspešne splniť a v priebehu nasledujúcich mesiacov dokonca prekonať. Tento cieľ sa mi podarilo splniť na 160%.


Rada do života:
Dosiahnutie takéhoto otvoreného cieľa (kde je možností viac ako si vy určíte, napríklad navštíviť 5 miest zo 116), neznamená nepokračovať ďalej. Mne sa podarilo navštíviť až 8 nových miest miesto 5 a mám z toho ohromnú radosť. Čím viac nových miest, tým viac znásobená radosť. Pokračujte ďalej a radujte sa zo svojho úspechu!
Nuž a ak ste zvedaví, čo sa mi ešte podarilo alebo nepodarilo a prečo, prečítajte si aj ďalšiu časť môjho blogu a nechajte sa inšpirovať.

Možno sa vám už tiež podarilo niektorý z svojich cieľov dosiahnúť, ale nepoľavujte a pokračujte ďalej, či už dosiahnúť  v danej oblasti ešte viac, alebo si pripísať na Zoznam nový cieľ zo svojho pomyselného „Wish listu“ (Zoznamu vašich prianí).


Dáša

 

Odporúčané články:

Najúžasnejší rok splnených osobných cieľov (3.časť)

Najúžasnejší rok splnených osobných cieľov (4.časť)

Najúžasnejší rok splnených osobných cieľov (5.časť)Foto: pixabay.com