daruj dobro

Najúžasnejší rok splnených osobných cieľov (5.časť)

Pri rozmýšľaní nad mojimi osobnými cieľmi, som uvažovala aj nad vecami, ktoré mi v živote chýbajú a chcela by som, aby v ňom boli, len akosi nebol dostatok času. Toto je asi najčastejšia výhovorka všetkých čias, pokiaľ ide o nenaplnenie cieľa. Nuž nebol čas, robili sme niečo iné, to kvôli... a doplňte si, čo uznáte za vhodné. Výhovorka sa vždy našla. Ale s tým je už koniec, pravidelná kontrola plnenia cieľa motivuje, aby ste sa necítili trápne sami pred sebou.

5. prejsť viac ako minulý rok (minulý rok som podľa Googla prešla 12% cesty okolo sveta)

Pri tomto cieli som si zo začiatku neuvedomila, že neviem, ako to môžem pravidelne merať. Až neskôr som si písala počet prejdených krokov a kilometrov podľa smart hodiniek, lenže keď som ich v juni vymenila, opäť som prišla o merateľný údaj, no v tom čase, som si už pamätala, že sa chcem viacej hybať, a teda aj pracovať na tomto cieli. Moje kontroly vyzerali nasledovne:


Január:
zatiaľ málo chodím, ale častejšie a kratšie

Február: zvýšený počet dlhších trás, no skôr cez víkend. Cez týždeň málo krokov. 142.817 krokov = 108,3km

Marec: za tento mesiac prejdených 188.470 krokov = 142,8 km

Apríl: prejdených 184.686 krokov = 144,8 km

Máj: prejdených 211.378 krokov = 161,6 km

Jún: prejdených 212.556 krokov = 163,7 km

Júl: zmena aplikácie, tak už nemám presné čísla, ale veľa sme chodili počas dovolenky. Posledný týždeň 42 km.

August: chodili sme veľa v Tatrách na dovolenke a ešte aj výlety cez víkendy

September: trošku menej chodenia kvôli veľkému projektu v práci a aj kvôli častým covid karanténam.

Október: priemer denných krokov cez víkend 12.000 = 9km

November: cez víkend dobré, cez týždeň takmer nič

December: cez víkend dobré, cez týždeň takmer nič


Zo začiatku roku som bola motivovaná, a tak som chodila veľa. To je vidieť aj na údajoch medzi februárom a júnom, kedy počet prejdených krokov (aj kilometrov) stúpal každý mesiac. V lete som sa uspokojila s vedomosťou, že cez dovolenky som veľa kráčala, lebo sme nemali pasívny relax, ale skôr aktívny. Avšak na jeseň sa to začalo zhoršovať a bez poriadneho merania som si to uvedomila až na konci roku, čo už bolo trošku neskoro. Žiaľ podarilo sa mi podla Google maps prejst iba 7% cesty okolo sveta.


 

Rada do života: Ak si nezvolíte hneď na začiatku správnu mierku, alebo spôsob ako budete merať úspešnosť dosahovania vášho cieľa, strácate tým hneď 30% na jeho úspešné naplnenie, a taktiež sa vám znižuje motivácia, lebo neviete s istotou, či sa zlepšujete, stagnujete alebo dokonca sa vám nedarí cieľ naplniť vôbec.

Nuž a ak ste zvedaví, ako sa mi darilo či nedarilo a čo mi pomáhalo, alebo naopak mi neprospievalo pri ďalších cieloch, tak si prečítajte aj ďalšiu časť a nechajte sa inšpirovať.

Okrem dôkladného zváženia, či sa pre daný cieľ skutočne rozhodnete a pripíšete si ho na svoj zoznam, nezabudite si poriadne premyslieť aj vhodný spôsob merateľnosti jeho napĺňania. Držím palce!

 

Dáša

 

Odporúčané články:

Najúžasnejší rok splnených osobných cieľov - 1.

Najúžasnejší rok splnených osobných cieľov (2.časť)


Najúžasnejší rok splnených osobných cieľov (3.časť)

Najúžasnejší rok splnených osobných cieľov (4.časť)
Autor: Dáša, 30.3.2022
Foto: pixabay.com / StockSnap