daruj dobro

Najúžasnejší rok splnených osobných cieľov (4.časť)

Verím, že vyslovením svojho cieľu nahlas, akoby ste urobili prvý dôležitý krok k jeho naplneniu. A napísaním si svojho cieľu do zošita, mu pridávate ďalšie percentá pravdepodobnosti úspešného splnenia. Ak k tomu pridáte pravidelnú reflexiu a pravidelné pripomínanie si svojho cieľu, úspech je viac než istý. Môj ďalší osobný cieľ pre rok 2021 bol:

4. napísať aspoň 10 blogov

Lenže toto sa nedá až tak úplne naplánovať, lebo na napísanie blogu alebo článku je potrebná inšpirácia, a inšpirácia nepríde, keď si to vy zmyslíte, ale keď sa jej zachce a zvyčajne, keď ju už vôbec nečakáte, alebo keď sa vám to zrovna nehodí. No je dôležité netlačiť na pílu a byť trpezlivý. Radšej počkať a dať si načas, než napísať niečo, s čím sa nestotožňujete alebo nebodaj by ste to od niekoho obkukali alebo opísali, to by vôbec nemalo tú správnu energiu a išpiráciu pre ostatných. A preto aj vývoj a progres tohto môjho cieľu vyzeral takto:

Január: nič , 0 blogov

Február: nič, 0 blogov

Marec: nič, 0 blogov

Apríl: nič, 0 blogov

Máj: nič, 0 blogov (prvý krát som si v zošite dala výkričník k tomuto cieľu)

Jún: nič, 0 blogov (opäť výkričník)

Júl: nič, 0 blogov (a samozrejme výkričník)

August: nič, 0 blogov (výkričník je už samozrejmosťou)

September: nič, 0 blogov (výkričník, zatiaľ ešte neprišla tá správna inšpirácia / téma)

Október: nič, 0 blogov (výkričník, stále nič, inšpirácia je, ale asi až neskôr sa rozbehnem, lebo som chcela písať práve o úspešnosti plnenia osobných cieľov a to budem vedieť až koncom roku)

November: nič, 0 blogov (výkričník, ešte stále nič, ale už prichádza inšpirácia)

December: 10 blogov

 

Rada do života: Niekedy sa oplatí počkať na správny čas a netlačiť na pílu. Ale zároveň úspešné splnenie väčšiny ostatných cieľov podporuje a motivuje nakopnúť sa aj pre ciele, ktoré sme väčšinu roku odkladali.

Nuž a ak ste zvedaví, aké som mala ďalšie ciele a ako sa mi darilo, prečítajte si aj ďalšiu časť a nechajte sa inšpirovať.

Dúfam, že váš nový zošit s vašimi osobnými cieľmi sa už postupne rozširuje a váš zoznam rastie. Ale je veľmi účinné si každý cieľ nechať prejsť hlavou a ešte nad ním 2-3 dni popremýšľať, a až potom ho finálne zapísať na zoznam. Prajem radostné premýšľanie a hľadanie tých, pre vás správnych cieľov, ktoré vás tento rok potešia a prinesú vám do života radosť.

Dáša


 

Odporúčané články:

Najúžasnejší rok splnených osobných cieľov - 1.

Najúžasnejší rok splnených osobných cieľov (2.časť)


Najúžasnejší rok splnených osobných cieľov (3.časť)

 

 


Autor: Dáša, 11.3.2022
Foto: pixabay.com / bzak