daruj dobro

Najúžasnejší rok splnených osobných cieľov (3.časť)

Už som vám písala o tom, ako si naplánovať čítací cieľ aj jazykový cieľ. Teraz to bude zase o trošku niečom inom. Dnes to bude o tom, ako sa cieľ môže prisniť, ako sa kancelárska pribratá lemra z Bratislavy vyškriabe na Kriváň v Tatrách, a ako si tým splní nielen osobný cieľ ale aj sen!

3. Vyjsť na Kriváň alebo aspoň jeden štít vo Vysokých Tatrách:

Január: nič
Február: príprava začala chôdzou po rovine: 3 x 9 km, 1 x 14 km pri Dunaji
Marec:  príprava pokračuje pri Dunaji pravidelnou chôdzou + Vysoká (754 m.n.m., druhý najvyšší vrch Malých Karpát)
Apríl: príprava pokračuje pri Dunaji + Vápenná (752 m.n.m, tretí najvyšší vrch Malých Karpát), Ostrý Kameň.
Máj: príprava pokračuje pri Dunaji + Záruby (768 m.n.m, najvyšší vrch Malých Karpát)    , k zvýšeniu kondičky tréning tenisu 2-3x do týždňa
Jún:  príprava slabšia, iba prechádzky pri Dunaji, ale pokračovanie tenis 2x do týždňa.
Júl: príprava slabšia, ale vo Švajčiarskych Alpách sme vyšli na Ebenalp (1640 m.n.m)
August: Kriváň (2.495 m.n.m) zdolaný 7.augusta , neskôr v auguste ešte aj Predné Solisko (2093 m.n.m)

Táto časť by sa kľudne mohla volať aj „ Ako sa neturista vybral na Kriváň, alias príprava na Kriváň pri Dunaji“. Verte mi, či nie, tento rok v Januári, som si prvý krát v živote sadla k novému prázdnemu zošitu a rozhodla som sa, že si napíšem, pozor Na-pí-šem! Zoznam 21 osobných cieľov pre rok 2021. S dobrou horúcou kávičkou v ruke som sa zamyslela: nie, čo odo mňa očakávajú v práci, nie, čo odo mňa očakáva rodina ,ani nie, čo odo mňa očakávajú kamaráti, ale čo od seba očakávam ja sama.


Ani neviem ako, ale na treťom mieste sa ocitol cieľ, vyjsť na Kriváň. Pre niekoho to môže byť úplne normálny cieľ, úplne pohodová túra, ale musím vysvetliť, že ja nie som žiadny aktívny turista. Môj deň vyzerá tak, že 10-14 hodín presedím nad počítačom, a zvyšný čas nad knihou alebo s deťmi pri spoločenských hrách, rozhovoroch alebo TV. Všetky vymenované činnosti v polohe sedmo, prípadne ležmo. Vôbec netuším, z akého hlbokého podvedomia prišiel práve takýto nápad, v každom prípade prišiel ako tretí a teda je na zozname.

Keď som manželovi a deťom raz pri večeri spomenula, že som sa rozhodla tento rok vyjsť na Kriváň, celkom dobre sa všetci pobavili a jasne mi dali najavo, že to bol celkom slušný fór z mojej strany. Pochopila som hneď na začiatku, že tu podporu asi nenájdem. Nevadí, začala som opäť rozmýšľať ako mi to vôbec mohlo napadnúť, a kde sa vôbec tá túžba zrodila? Spomenula som si na úžasné fotky z minulého roku, ktoré zdieľala kamarátka Lucka, a tak som jej napísala, že mám takýto plán vyjsť na Kriváň, (na ktorom už ona bola niekoľko krát) a či ma tam zoberie? Keďže Lucka je kamoška, súhlasila, ale tiež sa jej nepozdával Kriváň ako vhodný cieľ pre prvú túru na tatranský štít v mojom živote. Že existujú oveľa lepšie a menej náročné možnosti. Lenže v zošite sa píše pod číslom 3 jasne: Vyjsť na KRIVÁŇ!


Celý článok nájdete TU (1,8 MB, pdf), lebo sem ho nechcelo uložiť :(.Autor: Dáša, 28.2.2022