pre mužov

Vyhliadkový let si zamilujete okamžite, mám foto a video dôkaz

Dostať ako narodeninový dar prelet nad kúskom letného Slovenska sa neodmieta. Tešíte sa na neho už niekoľko dni vopred. S heslom „Hore nespadneme, dolu nás nájdu“ som si išiel užiť let v malej dvojmiestnej Cessne M-150.

Vzlet ani necítite, len ho počujete podľa toho, že kolesá nerolujú po trávniku. Potom pomaly naberiete výšku a letíte. Slabé poryvy vetra nevadia, v aute to niekedy hádže oveľa viac.

Niekto sa len pasívne vezie a obzerá sa okolo seba, ja som dal mediálne trio – výhľad, foťák, kamera. Doteraz sa čudujem, že mi pohodový pilot Feri Zuštin nedal jednu lakťovku v štýle „Pokojne seďte, a vychutnávajte si to“.  A bolo čo. Na niektorých miestach už človek fyzicky bol po zemi, a teraz má možnosť si to isté prezrieť zhora. Je to taký pocit tajného nazerania ku susedom či majú upratané.  Dediny, lesy, polia, mestá, pamiatky ... vyzerajú z výšky úplne inak. Len po nich siahnuť rukou.

Počas pohodového 45 minútového letu sme vo vzduchu navštívili hrad Červený Kameň, Smolenický zámok, Katarínku, Trnavu, kúsok aj Senec či Vištuk. Vďaka www.skolalietania.eu za bezpečný návrat na pevnú zem. Vyskúšajte to tiež. Snáď vám bude dostatočnou motiváciou moje video a fotogaléria.

 

 


Odporúčané články:

Dojmy zo streleckého kurzu: Radšej raz vystreliť, ako sto krát o tom počuť

Aj krátky splav vám vyčistí hlavu a nabije pozitívnou energiou

Kde sa pivo varí, tam... sme sa boli pozrieť

 


myshfoto

Vyhliadkový let z Dubovej

© 2020 Myshoun


Autor: Myshoun, 31.7.2020