zábava

Tá pravá zábavná veda sa volá Vida!

Pokiaľ sa už nedá na počasie veľmi spoľahnúť, ale rodina chce nejaký zaujímavý program, tak by ste mali porozmýšľať nad návštevou Brna. Odporúčam si vymeniť nejaké eurá za české koruny (do 100 Kčs niekde karty neberú) a nešetriť na diaľničnej známke.


Pokiaľ ste niekedy navštívili bratislavské Aurélium, a páčilo sa vám tam, tak brnenské Vida centrum budete milovať. Je oveľa väčšie, oveľa bohatšie a prepracovanejšie. Už len doplním info, že má 6200 m² a vyše 175 interaktívnych exponátov (a nielen to). Áno, všetko si môžete vyskúšať a ohmatať. Tematicky od elektriny, hydrauliky, mechaniky, magnetizmu, geológie, fyziky, zvuku ... Dospelí sa zabavia rovnako príjemne ako deti.

 

Cesta a parkovanie
Napríklad z Bratislavy to zvládnete po panelovej (masážnej) diaľnici za cca 75 minút. Trasa nevedie cez mesto, dostanete sa tam pohodlne rýchlostnými cestami. S parkovaním nebol počas víkendu problém. Dostatok miest je pred samotným VIDA centrom, pomôcť môžu aj šikovné miesta protiľahlého hotela Voronež.

Vymenovať všetky exponáty sa nedá, a ani to nechcem. Pozrite si fotky, čo na vás potenciálne čaká.Gastro: V suteréne je malá reštaurácia s obedovými menu. Pri troch detských  kuracích nugetkách so zemiakovou a dospelej porcií mäsa na čínsky spôsob s ryžou spolu so štyrmi nápojmi sme platili rovných 500 Kčs (cca 19, 50€). Porcie boli dostatočné, ale hlavne veľmi chutné.  Káva, sladkosti ... tiež žiadny problém.Topka: Sem by som smelo zaradil primárne letecký 3G simulátor (vľavo vzadu na poschodí). Ak budete mať šťastie a vystihnete správny čas, kedy je v prevádzke, určite sa postavte do rady. V jednej sekunde ani nebudete vedieť, kde máte päty a kde obočie.

 


Nám tu päť hodín ubehlo ani nevieme ako. Vrátane obeda a science show. Ak bude počasie priaznivé, tak si vyčleňte čas aj na prechádzku mestom.

 

Viac info nájdete na oficiálnej stránke VIDA


Odporúčané články:

Aurélium: Aj veda vie byť zábavná

Team Up: Ideálna skupinová zábava na prečistenie hlavy

Zo zábavného parku Permonium nebudete chcieť ani odísť

Autor: Myshoun, 2.10.2019
Foto: Myshoun