rady

Nový drevený stojan na tričká

Výrobky posledných rokov vždy len dočasne slúžia svojmu účelu. Skôr či neskôr sa buď aktivuje  elektronické či mechanické (ako to slušne povedať, že kur...) „kazítko“ alebo nastúpi únava nekvalitného materiálu, a je koniec. Podobný osud postihol aj náš plastovo kovový stojan.

Nakoľko tu prevládal tenký plast, po pár rokoch prestal držiak na tričká slúžiť svojmu účelu, a pod hmotnosťou oblečenia ho začalo ťahať na stranu (a to bol na triezvo). Na cca 75 cm dlhú pochromovanú tyč sa toho zmestilo nahusto slušné množstvo.
Kde končia plasty tam nastupuje drevo
Jedného dňa som si povedal, že sa pustím do výroby nového, ale dreveného. Drevo dokáže v interiéry navodiť príjemnejšiu atmosféru. Zachovám síce pôvodné rozmery, ale bude to presne podľa mojich predstáv. Zosilním navyše stred, aby som predišiel neskoršiemu padaniu na stranu a lepšiemu rozloženiu hmotnosti. Náklady na materiál (drevo – hranoly 34x34x200, samorezné skrutky, kovové podložky) cca 20 €. Chrómovaná tyč bola použitá z nevyhovujúceho starého stojana. K tomu necelé tri hodiny pohodovej práce.
Odporúčané články:

Zasaď strom, postav kŕmidlo a nasyp vtákom

WC držiak žaba: Aby na toalete nebola nudná klasika

Štýlový kvetináč „drevenica“

Autor: Myshoun, 26.2.2019