pre mužov

Pteryx L2: Jeden z najlepších zatváracích nožov na svete

Darček pod vianočný stromček? - NIE – Darček na celý život! Je to dokonalý darček pre aktívneho muža, ktorého zaujímajú kvalitné veci.Rýdzo slovenský, ručne skladaný, ladený a brúsený nôž, vyrábaný v malých sériách svetoznámym nožiarom LASKYm. V renomovanej súťaži amerického testovacieho inštitútu GEAR INSTITUTE sa umiestnil na 4. mieste, spomedzi stoviek zatváracích nožov na svetovom trhu.

… úryvok z recenzie amerického GEAR INSTITUTE:
„Akonáhle si uvedomíte, s čím máte dočinenia, pochopíte, že držíte v ruke nôž, ktorým možno krájať jablko, naštiepať drevo, alebo zložiť medveďa grizly, a  ktorý si navyše nevyžaduje takmer žiadnu údržbu.“

Recenzent Nick Le Fort taktiež ocenil použité materiály, titánovú poistku, výdrž ostria čepele a vyváženosť čepele s rúčkou. Celá recenzia Gear Institute.

Autor noža „Pteryx L2“  Ladislav „LASKY“ Šanta  - medzinárodne oceňovaný nožiarsky majster a člen významného cechu nemeckých nožiarov – Deutsche Messermacher Gilde žije a tvorí v slovenských horách v strednej Európe. Jeho tvorba vychádza z podrobného štúdia dejín ľudstva a historických nožiarskych postupov. Za viac ako 20 rokov sa stal špičkou v historických nožoch a mečoch. Jeho diela sú súčasťou desiatok súkromných zbierok prominentných osobností z celého sveta.

Na vytvorenie Pteryxu L2 používa najkvalitnejšie technologické postupy a materiály, ktoré sú v oceliarskom priemysle považované za materiály maximálnej kvality. Po vyhotovení jednotlivých dielov, majster Lasky osobne nôž skladá, doostruje a vylaďuje k dokonalej kvalite. Špeciálny hák na čepeli prináša revolučný systém otvárania jednou rukou - Unikátny „hook-opening system“. Video napovie viac.

Po krátkom výcviku sa pri vytiahnutí z vrecka otvorí sám. Nepotrebuje pružinu, ako vyskakovacie nože a ani náročnú manipuláciu ako otváracie nože. Nôž je vyhotovený aj v plnej verzii pre ľavákov, čo je naozaj ojedinelé. Každý nôž Pteryx L2 je unikátne označený - kód označuje rok výroby a poradie v danej edícii, čo zaručuje jeho pravosť a ochranu pred plagiátorstvom.

Pteryx L2 dostal poklonu aj v Čechách, kde ho testoval redakčný tím Policajných novín. Armádny a policajný recenzent Michal Voska, člen redakčného tímu, vyzdvihol predovšetkým jeho odolnosť, použité materiály, výbrus, rýchle otváranie, jeho variabilitu a tiež  možnosť jeho 2 vyhotovení - pre ľavákov aj pre pravákov. Cestuje s ním po celom svete a posiela pozdravy na faceebookový profil.

Všetky informacie, testy, recenzie na www.pteryx.skAutor: PR článok, 17.11.2016
Foto: pteryx.sk