blogy

Jedine v MHD sa z vás stane...

Na svete je veľa romantických miest. Miest, kde spoznávate nových a zaujímavých ľudí. Môžete sa s nimi porozprávať, prebrať s nimi svoje starosti a radosti, zdravotný a mentálny stav. Niekedy je ich zrazu tak veľa, že sa nemáte ani kam pohnúť. Chcú vám byť čo najbližšie ... škoda, že to všetko hovorím v súvislosti o natrieskaných spojoch MHD.

Jedine v MHD sa z vás stane:

- otužilec, lebo iba pri nútenom čakaní na dopravný prostriedok si uvedomíte kvalitu svojho oblečenia čo sa týka zateplenia, nepremokavosti a odolnosti voči vetru

- flegmatik, lebo viete že pri dlhom čakaní kvôli vypadnutému spoju sa po čase rozčuľovať neoplatí. Sme predsa na Slovensku.

- DJ, lebo to čo šialene reve ľuďom v sluchátkach mp3playerov do hlavy, musí byť snáď počuť aj v aute za a pred.

- hadí muž/ žena, lebo keď nastúpia študentíci z lazov so svojimi narvatými batohmi klobások a slanín, tak niekedy dá robotu sa okolo nich prepchať ku dverách (vďaka za ohľaduplnosť vy sedliaci)

- amatérsky lekár, lebo v MHD spoznáte desiatky zakašľaní, kýchaní, zvukov trávenia cudzích žalúdkov ... či až ... no fuj.

- amatérsky plastický chirurg, lebo pri náhodnom prezeraní svojich ženských spolucestujúcich si v duchu hovoríte, čo by sa na nej dalo ešte vylepšiť.

- amatérsky psychoanalytik, lebo stačí neumýselne počúvať rozhovor vedľa a hneď zistíte, že až taký pako ešte nie ste.

- amatérsky krčmár, lebo denne cítite z úst spolucestujúcich alkoholické pachy a po čase viete určiť aj značku požitého piva či ročník práve vygrgnutého vína.

Je toho samozrejme ešte viac, ale nechcem tu robiť zlý PR slovenským MHD. Len ma niekedy mrzí, že keď sa hovorí, že nás vezú ako dobytok, tak to nie je pravda. Oni majú niekedy viac miesta a nemusia čakať na ďalší spoj do ktorého sa zmestia.

Ukončite čítanie, dvere sa zatvárajú. Nasledujúca zastávka ....

Autor: Myshoun, 7.12.2010
Foto: wikipedia.sk