blogy

Prečo radšej fotiť jedlo ako modelky?

Som úplne v poriadku, normálny zdravý hetero. Ale čo sa fotenia týka, majú jedlo a cukrovinky veľké nezanedbateľné plusy pred slečnami, ktoré sa samé označujú za modelky.

 

Prečo radšej gastro fotenie?

1. Nemešká na fotenie: Jedlo na tanieri je dochvíľne. Ráno pred fotením si nezačne vymýšľať, že mu zomrela príloha, alebo od večera z neho vyteká plnka, lebo to prehnalo s množstvom alkoholickej ingrediencie.  

2. Vydrží v jednej polohe: A to v akejkoľvek. Nemýli sa pri poveloch pravá a ľavá. Bez reptania sa nechá upraviť prstami či pinzetami do požadovaného tvaru.

3. Nekecá:  Že mu je dlho, páli ho lampa do očí, nudí sa, potrebuje si zapáliť, chce ísť na wc, a určite mu nevolá druhé jedlo, ako sa má, a čo robí. Navyše napríklad rezeň neohovára pred fotografom dezert, že mu redne poleva.

4. Nežiarli: Je rozdiel fotiť vedľa seba štyri tvarohové a štyri živé buchty. Tie živé nikdy nebudú mať dve rovnaké použiteľné fotky, lebo byť naraz ticho, mať správny výraz, pózovať ako treba naraz jednoducho nedajú.

5. Zaručené potešenie: Po fotení sa nechá bez slov zožrať. Nevadí mu, že fotograf z neho zlíže šľahačku.

... a to najlepšie: Jedlo po retušovaní nevolá fotografovi, že sa na fotkách nepáči samo sebe. Lebo tam má nakrivo ozdobnú mätu, veľa omáčky, či je viditeľný príliš široký kus mäsa pred prílohou. A to sa pre mentálne zdravie oplatí :)

myshfoto

Gastrolabúžo

© 2014 Myshoun


Autor: Myshoun, 1.2.2015
Foto: Myshoun