cestopisy

Recenzia hotela Toliar *** očami návštevníka

Bývať pár minút chôdze od Štrbského Plesa, mať všetko potrebné na dosah, to šetrí čas a nervy. Hotel Toliar sme navštívili prvýkrát, ale nabudúce pravdepodobne opäť využijeme jeho služby. 

Nech sa páči, vaša karta od izby
Začnem skvelou správou pre šoférov. Hotel má k dispozícii pre svojich hostí niekoľko desiatok bezplatných miest vo vlastnom parkovacom dome. To je v tomto horskom prostredí luxus. Izba (v našom prípade štúdio) bola čistá a pani upratovačky sa príkladne o všetko starali. Priestorovo dostatočné a útulné. Vizitkou je aj osadenstvo recepcie, kiež by viac hotelov malo recepčnú ako je pani Fabianová.


Ide sa jesť
O poschodie nižšie pod recepciou sa nachádza veľmi útulná reštaurácia. Pochvala patrí hlavne kuchárom. Počas celého týždňa nenaservírovali jediné jedlo, ku ktorému by sme mali výhrady. Ženská časť obsluhy bola milá a rýchla. Komu by však povedzme večer náhle vyhladlo, tak skvelým bonusom v budove hotela (od strany železničnej stanice) je napríklad dostatočne zásobený supermarket (od 8:00 - 22:00 hod).

V tejto gastro súvislosti sa presunieme o pár metrov ďalej do terasového sedenia barovej časti, kde sme si jeden  podvečer chceli dať naliať niečo dobré do poldecákov. Nepodarilo sa. Mladý čašník zjavne robil všetko možné, len aby neprišiel k nášmu stolu po objednávku. Pritom mal obsadených iba pár stolov. Po odstopovaných dvadsiatich minútach zbytočného čakania sme to zabalili, a išli dať zarobiť oproti do Furkotky. To bol našťastie jediný čierny bod nášho pobytu. Hádam sa už mladík zbadal.

Relax po túre musí byť
Po niekoľkohodinovej  túre dobre padne malý ale dostatočný wellness. Chladnejší hotelový bazén so slanou vodou rýchlo osvieži. Hneď vedľa je malý teplejší detský bazén či vírivka. K tomu sauny (fínska, parná, kanadská) či tepidárium alebo infrakabína. Dá sa objednať aj masáž. Keď sa dalo do poriadku telo, svoje pýta aj duša. Televízne kanály stačia, ale kto sa tešil na wi-fi na izbe, ten ostane asi trochu zaskočený. Dobrý signál je iba pri recepcii a v reštaurácii. Ale najlepší mentálny relax je aj tak vyliezť na nejaký okolitý kopec a môcť sa kochať krásnym výhľadom.

 


Viac info si už podľa potreby vyhľadajte na oficiálnej stránke >>>

Odporúčané články a videá:


Važecká jaskyňa: Medvede tam môžete vidieť dodnes

VIDEO: Kačky na Štrbskom Ples

Konečne niekomu napadlo urobiť ZOO podľa detských predstáv


Ísť do Vysokých Tatier a nevidieť tieto miesta, to by bol hriech

Recenzia hotela Átrium *** očami návštevníka

Autor: Myshoun, 6.8.2018
Foto: Myshoun