pre mužov

Ideálny dar pre chlapa: Sada prežitia na túru do lesa

Dostať ako dar ponožky, pyžamo alebo vodu po holení je síce niekedy praktické, ale chlapa to poteší asi tak asi ako ženu nová varecha do kuchyne. Pokiaľ ale chcete chlapa (kolegu, brata, kamaráta) potešiť, doprajte im niečo kreatívnejšie a užitočné. Napríklad praktickú sadu na túru.

Jednou z možností je podarovať malé čierne púzdro s veľkým strieborným obsahom. Zálezák možno nad tým ohrnie nosom, ale občasný návštevník lesných porastov sa určite poteší.

Tri v jednom
Úhľadný plátený obal s možnosťou pripevnenia k opasku ponúka hneď tri užitočné pomôcky. Baterku, viacúčelový kompas a skladací nožík.Kompas
Padne akurát do ruky a navyše v sebe skrýva ďalšie pomôcky. Okrem samotného kompasu  tu nájdete lupu, malý skrutkovač s plochou a krížovou koncovkou. Vyryté pravítko v cm a palcoch. Na čítanie mapy a určovanie vzdialenosti ideálne. Po rozložení tu nájdete pár otvarákov na nápoje a konzervy (áno ja viem, ide to aj zubami a nožom - ale mať po čase štrbavý úsmev a čepeľ noža, no nič moc).


Baterka
Tá síce poskytuje len malý zdroj svetla, ale ako sa hovorí - radšej zapáliť aj najmenšie svetlo ako preklínať tmu. A pritom jej na to stačí jedna AAA batéria a modrá dióda. Na hľadanie predmetov do metra však hravo stačí. Večer však s ňou môžete aspoň veveričky na stromoch plašiť.
Skladací vreckový nôž
Klasická ponuka skladacieho nožíka - nôž, pílka, vývrtka, nožničky, väčší krížový skrutkovač a pár ďalších výklopných nástavcov na vyplnenie miesta na rukoväti. Pílkou na noži asi strom píliť nebudete, ale na prepílenie kostí lesného kocúra na ohník môže byť užitočná. A otvaráky na zídu vždy - dať si pivko si fľašu červeného nemusí byť pri ohni zlý nápad.Zápory: ku kompletnej sade mi tam osobne chýba už len kresadlo k založeniu ohňa, pretože pri baterke sa dá ťažko zohriať a o opekaní ani nehovorím. Ale na druhej strane nemať pri výlete do prírody v batohu aspoň zápalky či zapaľovač je tak rozumné ako hladkať ježka proti srsti.

Autor: Myshoun, 7.12.2010
Foto: Myshoun