cestopisy

Recenzia hotela Termál *** očami návštevníka

Pôvodne sme si v obci Vyhne chceli vybrať na oddychový víkend náš roky osvedčený hotel Sitno, ale ten bol ako na potvoru plne obsadený. Voľba tak padla na hotel Termál, ktorý sa nachádza iba pár desiatok metrov pod ním. Hoci sme už v ňom raz obedovali, nikdy sme tu nestrávili jedinú noc. A doteraz sa pýtam prečo.

Nepotešilo, ale odpúšťame: Začnem horšími správami, lebo ich nebude veľa. Večer si hosť rád pozrie niečo televízore. Ale ... ale musí mať šťastie, aby našiel kanál, ktorý neseká a spoľahlivo funguje. Ponuka je v morme, ale kvalita signálu na izbách nič moc. Škoda. Vypínače svetla na izbách nemali navigačnú diódu, a tak sa v tme šmátra po stenách. Ďalším drobným prehreškom bolo svetlo chodieb na fotobunku. Večer hosť vyjde pred zhasnutú izbu, a naďalej ho obklopuje tma. Nepohodlné. Posledná vec, ktorá vyslovene chýbala bol biliardový stôl. Ak tam niekde bol a nenašiel som ho, tak sa vopred ospravedlňujem, ak naozaj nebol, nabudúce by potešil.Veľké lákadlá na návštevu: Hlavne ticho a pokoj, nakoľko tu aspoň počas jesenného víkendu hromadne nepobehovali deti (na ktoré tu tiež samozrejme myslia detským kútikom). Spoločné priestory sú vkusne zariadené bez prehnaných gýčov a preplácania nábytkom, samotné izby čisté a dostatočne vybavené. Pre niekoho môžu byť síce matrace mäkké, ale je to otázkou zvyku. Každého asi bude zaujímať kuchyňa. Objednané porcie sú veľké a veľmi chutné. Aj keď výber pre plnú penziu obsahuje tri jedlá a polievku, vždy sa dá si objednať z jedálneho lístka. Malá rada: Ak si objednáte romantický balíček, tak myslite na to, že prvá večera bude zaberák na žalúdok. Predjedlo, polievka, hlavné jedlo a dezert vás dostatočne odpália na zvyšok večera. Všetko je tak lahodné, že nebudete chcieť nechať ani kúsok na tanieri, ale to množstvo vás nakoniec prevalcuje. Welnessu niet čo vytknúť – dva malé bazény s termálnou vodou a tryskami, sauny, tepidárium, masáže, vírivka, hydromasážny box... Po celom dni ideálne miesto na relax. Druhou relaxačnou zastávkou môže byť aj bar. Dobre zásobený a s vtipnou obsluhou. Sedenie v lobby bare je na úrovni a poskytuje aj súkromie. Recepcia je nápomocná, parkovanie priamo pod hotelom. Vonku je aj malé ihrisko pre deti. Tri hviezdičky považujem za plne zaslúžené.                 

Kto chce vedieť viac, ten nech preskúma stránku hotela Termál


Súvisiace články:


Nový Zveropark musíte rodinke ukázať. Majú čím zaujať!

Habakuky: Úžasná slovenská fantázia naživo

Banská Štiavnica: Banské múzeum v prírode

Kde sa pivo varí, tam... sme sa boli pozrieť


Poznámka mimo článku, ktorú ale považujem za dôležitú:

Za ostatných osem rokov som navštívil veľa slovenských hotelov. Často som sa rozprával s ich zamestnancami, cez upratovačky, čašníkov, kuchárov, manažérov... všade som však narazil na jeden problém. Personál je podhodnotený a prepracovaný. Darmo majiteľ investuje do zveľaďovania svojho majetku, keď nezaplatí vlastných zamestnancov. Tí sú jednou z hlavných príčin, či sa hosť ešte niekedy vráti. Nikto totiž nie je zvedavý na zamračeného unaveného recepčného alebo demotivovanú čašníčku. Psychologické príručky pre manažérov hovoria, že občas treba kompletne vymeniť celý personál, ale bez spoľahlivých a zabehnutých ľudí to jednoducho dlho nefunguje. A tí za almužnu pracovať nebudú. Tento rok som ako hosť jedno personálne zemetrasenie istého hotela zažil na vlastnej koži. A poviem pravdu, že som bol veľmi nepríjemne zaskočený. A pritom by stačilo, aby páni hoteliéri neboli nenažraní.

Autor: Myshoun, 11.11.2015
Foto: Myshoun