cestopisy

Podovolenkové postrehy od mora: Kto je tu blázon?

Popri zaslúženom oddychu si človek chtiac nechtiac všimne okolo seba rôzne veci. Niektoré s úsmevom prehliadne, iné mu na pár sekúnd zastavia všetky časti mozgu. Spísané postrehy pochádzajú z rozpáleného Turecka, kde more chutí slano a nebolo tam vôbec plano.

1. Pomer oddychujúcich dovolenkárov pri bazéne / mori bol v pomer 1:30 v prospech mobilu / tabletu nad papierovou knihou. Ak by hotel vypol wi-fi, asi by došlo k hromadnej samovražde.

2. Drvivá väčšina detí do 5 rokov sa nedokázala najesť bez toho, aby nečumela v tablete na animovanú rozprávku. Včielka Maja má v ruštine fakt gule.

3. Ak uvidíš na babe škaredé tetovanie v štýle „Kamoš začal tetovať, poď, niečo ti zadarmo urobí“ tak je to Slovenka, Češka alebo Nemka.

4. Vidieť, ako sa niekoľko minút v plytkej vode točí okolo svojej osi mladá ruská mamička so selfie paličkou a robí si milión fotiek ... ok, beriem. Pokiaľ to isté uvidíte robiť zrelého chlapa, to treba zapiť niečím ostrejším. ... aj ja som musel.

5. Už pri naberaní jedla pri švédskych stoloch vie väčšina ľudí, že to nemá šancu zjesť. Na druhý krát to urobia opäť. Z toho plytvania je jednému až do plaču. Minimálne obsluhujúcim čašníkom.

6. Na pláži je vždy najviac počuť opitých Rusov, triezvych Čechov a lazníkov z toteho šaleného Východu (tých najviac zabaví vlastné hlasné grgnutie v reštaurácii).

7. Určite ste si všetci, ktorí sa niekedy kúpali v mori všimli, že sú tam pri brehu studené a chladné miesta vo vode. Vysvetlenie javu: Na tých studených ešte nikto necikal.

8. Iba charakter používa na morskej pláži WC aj na malú potrebu.

9. Či je 120 kilový postpubertálny primitív pri peniazoch spoznáte podľa krásnej ale vypatlanej slečny vedľa neho.  

10. Ak máte so sebou aj dospelú nadržanú dcérenku, tak ju poučte, že večnú lásku sľubujú plavčíci každej.

11. Turecký televízny kanál s názvom TRT Cocuk vysiela rozprávky. Majú aj TRT 3 SPOR či TRT 1. A tiež sú vo všetkej počestnosti.

12. Večerný program v podaní animátorov je dvojitých trápením – 1. pre hostí, a po 2. pre samotných účinkujúcich.

13. Pri nákupoch oblečenia v Beleku som podpichol predavača pri výklade plnom futbalových dresov s menami najlepších hráčov. „Kde máš Hamšíka?“ Do minúty mi ukázal na svojom súkromnom mobile fotku Mareka so synom ... a s ním J. PS: Dresy s menom Hamšík už údajne pripravujú v továrni. 

14. Ľudský vkus je naozaj divný. Doteraz sa čudujem, na čo všetko roztúžení muži vylezú,  a čo všetko divotvorné mužského pohlavia ženy pustia medzi svoje stehná.

15. Po tureckých predavačoch ako druhých obdivujem plážových fotografov. Ich schopnosť vyhľadať, ukecať a nafotiť počas najvyššie stojaceho slnka nesebavedomú paničku je unikátna. To ich štelovanie dočasných modeliek do akože sexi póz treba zažiť na vlastné oči. „Nice, nice, you are very sexi...“  a héééérečka tam leží ako vrece naklíčených zemiakov.

Bonusová „kreatívovinka“: Aj tento rok sa stihla organizácia projektu „Postav drevenú loďku a oboplávaj svet“. Vyplavené drevo sa našlo na pláži. S pomocou vreckového nožíka, eko špagátu, servítky, modrej vlajky, ihly a nite vznikla na dĺžku cca 30 cm loď ( s vyrytým nápisom Slovakia). Namiesto plánovanej plavby z móla na breh si to fešanda otočila na šíre more. Misia splnená, nabudúce pokračujeme. 

Bonusová „macgyverovinka“: Mať na pláži dlhšie osviežujúcu vodu (nie nejaký teplý opičí moč vo fľaši) je v teplotách nad 35 stupňov umenie. Ja som to riešil vykopaním asi 30 cm hlbokej jamy v piesku pod lehátkom. Takto uskladnená voda bola ideálna na okamžité pitie.

S heslom „Bez pivečka Efes do vodičky nelez“ končím tohtoročné turecké postrehy.


Súvisiace články:

Tip pre kutilov na dovolenke pri mori

Hotel Papillon Ayscha: Tureckých päť hviezdičiek očami návštevníka

Recencia hotela: Tunisko - Riadh Palms Hotel **** (Sousse)

Egypt: V zime sa len nelyžuje, v zime sa aj v mori kúpe

Autor: Myshoun, 23.7.2015
Foto: Myshoun