blogy

Debilom s mobilom: ... tvoj „život“ končí vybitím batérie

Už to vo mne dlhšie pobubláva a para rozčarovania sa pýta von. Reč bude o „postihoch“, ktorí povýšili svoje ubrblané vreckové krabičky na nové božstvo. Mať mobil je v dnešnej dobe bezpardónová nevyhnutnosť, ale kua občania, odtiaľ potiaľ.

Mobil ako pomocná barlička
Stretne sa párik, kamaráti, obchodní partneri... a čo baterka dovolí, skôr či neskôr väčšina stádovitých mobilových postihov skončí ksichtom na displeji. Odpisuje na sociálnych sieťach, číta si maily, pozerá veselé kravinky na youtube... A keď debata tvárou v tvár nejako viazne, vždy sa dá vyhovoriť na neodkladný pracovný telefonát, po ktorom mobil už ostane v ruke nudného zúfalca ako záchranná barlička. Postih je v podstate ku konverzačnej dispozícii, ale čaká na aktivitu z druhej strany, že mu prischne milá úloha pasívneho odpovedača. Nejako sa z toho živého trapasu predsa vycúvať musí.

Rýchlo, lebo tento je starý

Ďalšia nepochopiteľná vec pre moju mozgovňu je fakt, že ak má niekto v ruke / vrecku / na nabíjačke asi ročný spoľahlivo fungujúci mobil, na ktorú ...... (doplňte si slovíčko podľa vlastnej fantázie) potrebuje ten postih najnovší model? Väčšina s nimi aj tak len telefonuje, fotí, nastaví si budík, pošle SMS a MMS, prebehne facebook, zahrá hru a odbavuje sa na nejakej nepodstatnej appke. Radšej nejde na dovolenku a nežerie ako človek, ale nový ajfón či podobnú imidžovú dosku na krájanie cibule máááá. A väčšinou sa nad takýmto vlastníctvom odbavuje človek, ktorý na neho obetoval celý svoj mesačný plat. Haló, ušlo mi niečo?

Každú noc poctivo nabíja svoju modlu, len aby mu cez deň vydržala čo najviac pražiť do hlavy. Nedajbože, že kapacita klesne a mobilná láska musí ísť do vrecka. Postih je nesvoj, trpí záchvatmi absťáku, a zrazu nevie čo s neplánovane nadobudnutým časom.

Zábava preukrutná
- stojím na zástavke MHD, je nás tu 11, z toho 10 čumí do mobilu (tam je to povinné?)
- dve pipinky sa bavia pri stole, ale pritom každá čumí do svojho mobilu (no super žúrka)
- do 5 minút po stretnutí si robiť selfie celej partie a dávať ju na fasabúk (nech socky vidia, ako sa bavíme)

Asi takto...
- prepáčte, že nepoužívam každú „dôležitú“ aplikáciu ktorá je momentálne „in“, svoj čas investujem radšej inak
- nikdy nebudem považovať za technicky menejcenného človeka, ktorý ešte nemá smartfón
- mať poprepájané všetky možné mailovo – bankovo – sociálne účty je asi pohodlné, ale niekedy sa za lenivosť zbytočne veľa platí
- výber top smartfónu ešte nezaručuje, že jeho majiteľ je niečo viac (možno si len niečo kompenzuje)


Stačí sa len trochu, naozaj trochu, poobzerať okolo seba. Ľudia už pomaly ani nevedia akej farby je v ten deň nebo, lebo hľadia len do zeme na displej. A o pohľade priamo do očí ani nehovorím.

 

Article in English: For idiots with cell phones: ….Your life ends with a death battery

Autor: Myshoun, 18.3.2015
Foto: freeimages.com