cestopisy

Habakuky: Úžasná slovenská fantázia naživo

Kto si myslí, že na Donovaloch nájde zábavu iba počas zimy, tak ten je mimo ako blondínka medzi regálmi v Baumaxe. Či už sa okolo Banskej Bystrice ponevierate plánovane, alebo náhodou, nájdite si čas na doslova rozprávkové miesto. Nie je to iba pre deti, aj dospelí si tu nájdu niečo zaujímavé. Nebudete ľutovať ani čas, ani minuté peniaze.

Prvý pohľad na Habakuky, wau. Zaplatíte trochu drahšie vstupné a vyberiete sa spoznávať celý areál. Rovno by ste mali navštíviť aj zmenáreň či bankomat, kde si zmeníte eurá za  jedinú platnú a zábavou krytú menu – habakuk (1:1). Či už jedlo, alebo darčeky – bez habakuka tu nepochodíte.  

Hodovňa a plné brušká
Nech sem prídete v akomkoľvek čase, záchytným bodom bude časom určite hodovňa. Tu si vyberiete z denného menu. Aj keď je výber skromný, každé jedlo je chutné. Ceny? Také akurát. Po otvorení dverí môžete ísť cestou vľavo nadol mlsať aj do kúrnik šhopa sentra.

Zábavičky
Okrem originálneho detského ihriska býva v každom druhom domčeku niečo iné. Kováčska dielňa (kde to pekne vonia uhlím), dielňa zvonára (kde si zvonček môžete aj kúpiť), medovníkara (kde si môžete medovník sami ozdobiť), niečo pre šikovné (tresknúť po ruke kladivom) a maliarsky (polepiť a pomaľovať oblečenie) nadané ruky, až po živé divadelné predstavenia (vždy na rozprávkovú tému). Nám sa tu podarilo stráviť počas nie celkom ideálneho počasia až štyri hodiny. Keby sme necestovali ďalej,  ďalšiu hodinu by sme sa v pohode prebavili.

Najzvláštnejšie zviera
Ak nepočítam umelých drakov, živé čierne kozy či zoologicky defaultného somára, tak okom bystrím spozorujte v ohrade aj niečo štvrrohé. Zoznámte sa v prvom kole, toto je konkrétne argentínsky baran Fery (viď fotogaléria). Nie je tu sám, majú tu takých čertov rohatých viac. Ale to vám už určite vykotkodákali miestne sliepky.

Najväčší úlet
Aj bez nominácii ho jednoznačne vyhral hovoriaci mlynček (pod kúrnik šhopa sentrom). Ak mu strčíte do ucha miestnu tvrdú menu, tak po vyrieknutí svojho želania z výberu cca troch ponúkaných cukroviniek si ich sami vyberiete z odomknutého šuplíka. Kto uhádne / vie ako sa do mlynčeka lezie, ten si môže ísť za odmenu urobiť selfie s rohatým Ferym.

Habakuky majú aj vlastnú stránku, tak browsujte ako draci. Osobne si však myslím, že by bolo lepšie, keby ste skôr naštartovali plechové približovadlo a vybrali sa tam si užiť krásny slovenský fantazijný svet.

Súvisiace články:

Zoberte deti do Märchenparku, a budú vás milovať ešte viac

Tip na výlet: Úžasné viedenské terárium Haus Des Meeres

Biofarma Stupava: Vďačný výlet za pár euro!

myshfoto

Habakuky

© 2014 Myshoun


Autor: Myshoun, 30.8.2014