blogy

Typy „fejsbúkových živočíchov“: Ktorý z nich si ty?

Sú ľudia, ktorí na Facebooku musia byť, aj keby nechceli. Majú to totiž v popise práce. (Patrím medzi nich) Ale koľko je reálne takých? Väčšinou sa tu pohybujú, až sa nebojím použiť termín, závisláci. Tí sa tu sociálne sieťujú (alebo skôr iba motajú) do bezvedomia. A práve aj medzi týmito fejsbúkovými zombie som časom vypozoroval určité typy užívateľov.

Lajkovač – Lajkuje všetko čo sa mu páči, dokonca aj to, čo sa mu až tak veľmi nepáči, prípadne aj také statusy či obrázky, ktoré by sa mu páčiť mali, aby bol „IN“. Ak sa ťa to týka, daj potom na konci článku jeden like. Vďaka J

Selfie ego – Fejsbúková malária proti ktorej asi neexistuje účinná pomoc. Našťastie sa jej viac oddávajú ženy.  Dať však selfie ráno, potom jednu s obedom a tretiu na „dobrú nôcku“ že už prehnané. S heslom - „čím väčší káčer na hube, tým som viac sexi“ sa krásavice nevídané samo prezentujú deň za dňom. Milostivé, menej je niekedy viac!

Foto ego – Ak niekto urobí fotku s veľkým F, a nie len takú bežnú f...ičovinku tak prosím. Niečo zaujímavé, či svojim spôsobom krásne si vždy nájde obdivovateľov. Ale fotiť si nevzhľadnú papinku, ktorá vyzerá, že v ten deň ju bude jesť niekto už druhý krát, tak to teda ani omylom. A nové tenisky, kabelky, ako havo pekne spinká...

Spamer  / linkovač – „Pozrite si to“ , „Výborný článok“ či „Skvelé video“... atď. A to stále dokola až do omrzenia ostatných, ktorí si ho nakoniec vyhodia zo zoznamu priateľov. Pokiaľ sa niekomu páči určitý obsah, tak nech sa ticho z neho teší za monitorom, ale prečo ho preboha nasilu v takých množstvách podsúva ostatným. Dať dva – tri denne je hádam maximum, ale desať? Že naozaj desať?

Statusovač
– Je jedno o čo ten status bude, on totiž nejaký silou mocou musí byť. Až keby to malo spôsobiť otvorenú zlomeninu ruky. Od zaželania rána, cez konzumované jedlo, plán dňa, šplech do tmy ... hocičo, Len nech sa neho nezabudne, lebo inak zapadne na dno facebookových diskov. No slovom neprijateľné!  

Kreatívec – Bohužiaľ úzka skupina tvorivých jedincov, ktorí miesto kopírovania a prerábania hotových vecí niekoho iného, majú ten dar vytvoriť nové zaujímavé dielka. Či fotka, či text, keď sa už do toho pustia, radosť potom objavovať. 

Tichý vykukávač – Sleduje, baví sa, a dá o sebe vedieť až vo chvíli, keď ho naozaj niečo zaujme. Väčšinou má náročný vkus na príspevky ostatných. Rád sleduje kreatívcov, a vie ich aj povzbudiť v ďalších počinoch. 

Fcbk ignorant – Má tu síce založené konto, ale nie z vlastného presvedčenia. Skôr mu niekto známy povedal, nech sa zaregistruje kvôli starým kamarátom či bývalým spolužiakom. Nechať mu tu správu je asi tak termínovo účinné, ako namiesto sms poslať klasický list poštou cez Mongolsko.

Totál fekál vlezdoprdeláč – Základ je mať popridávaných medzi priateľmi hlavne nadriadených. A to sa potom komentuje, až je druhým z toho megagrcno „Moja,  aká si tu krásna“. „Veľmi ti to pristane“ , „Dobrý výber šéfe“ ...a podobné sračky, ktorými si vlezdoprdeláči robia očko. Ich výkony v práci stoja za ... prírodnú nutelku (ale bez orieškov), a tak sa robia za pekných aspoň takto. Úbohé a smutné. ... zlaté selfie čubičky.

Autor: Myshoun, 11.6.2014