blogy

Pozor, uvedená sračka obsahuje televízny program!

Som zástancom toho, že určité veci si doslova žiadajú, aby boli pomenované pravým slovom. Bez servítky, bez diplomacie, aby to bolo správne pochopené na prvý krát.

Stredné a staršie ročníky televíznych divákov si určite pamätajú, keď pred programom svietila až neskutočne dlho výstražná hviezdička, ktorá upozorňovala na obsah nevhodným pre mládež. Väčšinou to bolo v prípade, ak sa tam náhodou mihlo nejaké to nahé prsko, či ujo s tetou obaja zakrytí až po bradu a rozprávali sa o svojej láske nikdy nehynúcej. V blahej pamäti  z toho obdobia ostal poľský hit Sexmisia. Časy legendárnej hviezdičky sú už preč. Dnes nahota bežne vykukne aj pred 22:00 a... ale o tom som nechcel.

Dnes sa ten obsah už až tak nestráži. A to je chyba. Nie, nie som nejaký pošahaný cenzor, čo ide písať o zákaze nahej pokožky. To ani omylom. Skôr mi vadí, že nikto nestráži mentálne závadný obsah, ktorý naše televízie z neviem akého dôvodu vysielajú. A tisíce ľudí to z neviem akého dôvodu vôbec pozerajú. (Ok, nežehlím, ale to nie je výhovorka). Od telenovelových vypatlávačiek, cez negatívnou energiou nabité spravodajstvo až po stupídne reality šou, kde je väčší dement väčšia celebrita. Takže sa vôbec nečudujem, že potom vonku behá toľko magorov.

Z toho dôvodu by bolo celkom fajn, pre tú duchom normálnu skupinu, zaviesť miesto už spomínanej hviezdičky značku novú, jasne výstižnú a všetkým zrozumiteľnú.


A ešte jeden malý dovetok na koniec. Táto výstražná hnedá kôpka by sa pokojne uživila aj v prípade niektorých tlačených či internetových médií.

Autor: Myshoun, 2.7.2013