pre ženy

Lesk a bieda „starých dievok“

Na úvod si najprv ujasnime o koho sa vlastne pod pojmom stará dievka jedná. Je to väčšinou ufrflaná ženská bytosť nad 30 rokov, ktorá stále čaká na vysnívaného dokonalého princa na bielom (striebornom, alebo matne čiernom, ale hlavne luxusnom) koni. Teraz tá dobrá správa – taký naozaj existuje. Teraz tá zlá správa – prečo by mal mať záujem práve o starú dievku?

Pri zachovalej tridsiatke je väčšinou predpoklad, že je zadaná, preto sa k nej (jej osobných pomerov neznalý) nikto veľmi nehrnie. Pozorný muž si však vyhliadnutú cicu skontroluje podľa prstenníka, a keď tam nič podozrivo ligotavé nesvieti, osmelí sa k ďalšej méte. Je tu však malé nepísané mužské pravidlo, ktoré hovorí jasnou rečou: „Ak sa doteraz nevydala, niečo nebude v poriadku“. A tak sa majú pred starými dievkami dupľovane na pozore.

Vysoké nároky, veľké oči, ... či?
Za všetkým treba hľadať prehnané nároky, alebo silné sklamanie. Nároky vysokej nadmorskej výšky na partnera sú ok, (veď radšej sama, ako sa trápiť s debilom), ale šialené podmienky na chlapa v drvivej väčšine nespĺňa ani ona starnúca čakateľka. Tak potom prečo s nimi buzeruje svoje mužské okolie a potenciálnych nápadníkov? Lebo! Lebo nedostatok sexu a pokračujúca frustrácia z nich robí namyslenú arabskú princeznú, ktorej nie je nakoniec dobrý nikto. Na sklamanie je len jedna rada, nechať rýchlo prebolieť a skúsiť zas. Vracať sa stále do minulosti a vŕtať sa v partnerskom neúspechu je strata času, energie a chuti na ďalší vzťah.

Staré dievky ako by sa vyžívali v prehnaných nárokoch. Veď ktorý normálny chlap je naraz - sympatický, vyšportovaný, inteligentný, bohatý, pracovitý, rodinne založený, manuálne zručný, vtipný, tanečne zdatný, s výborným všeobecným prehľadom a znalosťami aspoň dvoch cudzích jazykoch, počítačovo gramotný, zodpovedný, verný, abstinujúci, empatický, výborný vodič... bla bla ..... plus ďalšie tie kecy... a ešte bol aj majiteľom veľkého penisu? V polke zoznamu by to vzdal aj filmový Superman.


Staré dievky by sa dali podľa môjho pozorovania rozdeliť do týchto piatich kategórii:

1. Veľké decko...
(život je jedna veľká párty a všetko čo chce, je zadarmo)
Žúrky, výlety, bary a  fešáčikovia. Nájde si kvôli poriadku prácu, aby mala na nové handričky a milión nepotrebných blbostí do skrine. Keď je finančne najhoršie, vyžobre od rodičov, alebo si narazí bohatého fanúšika, čo ju aspoň krátkodobo financuje. Keď chlap stratí nervy z jej nepoužiteľnosti do života a infantilného pohľadu na svet, dostane milostivá kopačky a je opäť sama. Potom najbližšie otravuje so svojimi depkami Facebook.

2. Som busy, lebo robím kariéru...
(orgazmus síce dosahuje, ale hlavne duševný  z dobre vykonanej práce)
Väčšinou chutná cica v slušivom oblečení, čo vystretá ako po kozmodisku akčne kráča po kancelárii. Často sklamaná z mužského pokolenia a rozhodnutá sa naplno realizovať v práci. Ticho závidí „šikovnejším“ kolegyniam, ktoré uchichotané hovoria zážitky z poslednej presexovanej noci, alebo prídu do práce vyvenčiť malých potomkom. Stálym výzorom ľadovej  kráľovnej  a striktným pracovným tempom často chladí aj tých odvážnejších. Úsmev u nej bežný smrteľník získa iba vtedy, ak od neho niečo potrebuje.


3. Stratená na ceste životom...
(nevyzná sa ani sama v sebe, a nieto ešte v mužoch)
Už v tridsiatke vyzerá ako svoja mama, neskôr ako svoja babička. Nielen nemožným vkusom pri obliekaní, ale postupne aj názormi a životným štýlom. Spomalený film je oproti nej blesk a dohodnúť sa s ňou na niečom, je skutočne heroický výkon. S divnou tetou z inej galaxie, nechce mať chlap radšej nič spoločné. Možno iba nejaký mentálny masochista.

4. Večná smoliarka
(všetko je ok, iba tá prekliata chémia chýba)
Je milá, je zlatá, je samostatná, rada chodí do spoločnosti. Dokonca sa dá na ňu aj pozerať a nepokazí žiadnu srandu, ale....  ale stále narazí na chlapa, pri ktorom ani za svet nepreskočí tá povestná iskra. A bez iskry ešte žiadny plameň nevzbĺkol. A tak chúďa ešte hľadá použiteľného chlapa, ale jej prispatý anjel strážny nedokáže zabrániť zlým silám, aby prestali hasiť iskru vášne.

5. Stará dievka z presvedčenia

(načo kvôli klobáske chovať celé prasa?)
Je tak emancipovaná, že chlapa berie ako nutné zlo prekliatej evolúcie. Vidí v ňom iba uslintaného nadržanca, čo si celý deň behá rukou do rozkroku poškrabkať záložný mozog. Hoci túži po deťoch, lebo jej biologické hodiny mlátia silnejšie ako londýnsky Big Ben, chlapa do seba k tomuto účelu iba zriedka pustí. Utvrdzuje sa, že má ešte čas. Keď sa potom jedného dňa v depke prebudí, už je väčšinou neskoro, a tak životodarnú tekutinu dostane akurát tak v tégliku s logom spermobanky.

Ako z toho začarovaného kruhu von?
- Upustite od prehnaných nárokov, dokonalý muž neexistuje a tak ani nikdy nepríde. Existuje iba vhodný.
- Nečakajte zbytočne na svoju dovolenkovú lásku zo zahraničia. On v tej diaľke nečaká, on v tej diaľke zatiaľ kláti iné!
- Berte život s nadhľadom (odišiel jeden, príde druhý). Pravidelný sex je lepší ako fľaša vína.

Autor: Myshoun, 27.12.2011
Foto: thinkstockphotos.com (pay)