pre ženy

A čo muži, vážia si dobré ženy?!

Po mojom megaúspešnom článku „Ženy si nevážia dobrých mužov“ nenechala reakcia žien na seba dlho čakať. Ozvala sa mi Xantypka domáca so svojím uhlom pohľadu, ako to vidia ženy. Keďže môj web je pre všetkých, tu ho (dámy) máte.

Každý chlap by chcel mať mladú štíhlu kočku s ideálnymi mierami 90-60-90, maximálne do 25 rokov, ale s 2 vysokými školami, ktorá je všestranne zameraná, do spoločnosti vždy nahodená, upravené nechty, vlasy, najnovšie šaty  a topánky od módneho návrhára (ktoré si samozrejme zaplatí z vlastných zdrojov), a pritom vie výborne variť a postarať sa o celú domácnosť úplne sama a bez frflania. Ktorá rozpráva iba vtedy, keď to chlapovi vyhovuje a hlavne sa ho takmer na nič nepýta. Ak by sa aj taká náhodou našla, tak by jej časom začal vyčítať, že mu je určite neverná alebo prinajmenšom je úspešnejšia a to sa neodpúšťa! Čiže ani chlapom sa len tak ženská nezavďačí!

 

Realita zo života

1. O pohľadnú kočku má záujem mladý chalan. Zniesol by jej aj modré z neba, odprevádza ju domov, romantika na 100 percent, všemožne sa jej snaží pomáhať a podporovať ju, to isté robí aj ona pre neho...až kým ju nedostane do postele. Výsledok? Po pár týždňoch mladík povie, že je koniec, lebo je pre neho až príliš dobrá a on si ju nezaslúži. Inými slovami, dosiahol čo chcel, čiže pre seba vyťažil maximum a hľadá nový, najlepšie „nepoužitý“ model. Logika? V tomto prípade je asi taká, že chlapi si stále potrebujú niečo dokazovať a stále chcú viac a viac až natrafia na skutočnú zlatokopku, ktorá na nich kašle, pokojne im aj tri dni neberie telefón, veselo ich podvádza s ich kamarátmi...
Výsledok? Takúto ženu chlap neopustí, lebo sa bude stále dokolečka naivne snažiť zmeniť ju, aby bola iba jeho a aby milovala iba jeho a bude to skúšať dovtedy, kým ho úplne finančne aj psychicky nezničí. Miesto toho, aby žil šťastný a pokojný život s našou pohľadnou kočkou. Logika? Tá nešla ani v tomto prípade okolo.


2. O starého mládenca priemerného vzhľadu a stavu, ktorý nedajbože ešte aj v 40-ke býva so svojou mamou, sa zaujíma šikovná pracovitá baba. Nakoľko nespĺňa hoci iba jeden z jeho vysokých nárokov, ktoré on (totálne zacyklený nerealista) nespĺňa ani omylom, je viac či menej diplomaticky odmietnutá. (napríklad len preto, že sa nezúčastnila posledných troch ročníkov Miss Slovensko a neskočila v prvej trojke, alebo nemá až tri vysoké školy, ale iba dve, prípadne nerozpráva ľubozvučnou slovenčinou, ale tvrdou Bratislavskou či nedajbože nejakým nárečím. Má trošku krivší nos alebo jej chýba jeden zub, alebo sa vo voľnom čase venuje opusteným zvieratkám a nie počítačom, ako on).
Výsledok? Každý večer zájde na pivo a potom vypisuje na sociálne siete statusy, aký je svet nanič, všetky ženy sú svine, už neverí na lásku, lebo ženy sú také a také... V horšom prípade s tým telefonicky otravuje svojich spokojných zadaných kamarátov a vyťahuje ich z rodinnej pohody na pivko alebo na ryby. Logika? Pohodlnosť a príliš vysoké nároky. Takto si musí každý týždeň dofukovať svoju „Anču“ sám, prípadne chodiť pravidelne na rehabilitáciu svojej „upracovanej“ pravej či ľavej ruky.

3. Mama rodiny chodí iba medzi prácou, škôlkou, krúžkami a domom (žiadne bary, žiadny šport, žiadne kamarátky na kávičku (tú musí stihnúť buď v práci alebo aj spolu s deťmi, kým je muž na futbale), kde na všetkých frontoch maká ako blázon, aby všetko stihla a boli všetci spokojní. V robote stres, vybavovačky, stretnutia s klientmi, psychická záťaž, tlačia na ňu termíny, doma hluk, kopy neožehleného prádla, špinavé ponožky po celom byte, smeti nevysypané, na koberci roztrúsené sušienky, podlaha zakvapkaná od piva a džúsu, všetky hračky povyťahované, takmer sa potkla o autíčko, len čo otvorila dvere a to sú muž s deťmi doma len o 20 minút skôr ako ona. Muž sedí na gauči a číta noviny, prípadne sedí za PC, kým sa deti naháňajú po byte a bezprizorne dokončujú „koniec sveta“. Ak si niekto z nich vôbec všimne, že mama prišla domov s piatimi plnými taškami nákupu, tak prvé čo počuje od detí je: Čo si nám priniesla dobrého? A manžel?! Ak si vôbec všimne, že prišla, tak jediné čo môže od neho čakať je otázka: čo bude dnes na večeru???
Výsledok? Po prvom  maminom skolabovaní od vyčerpania  (ak ju včas nájdu a zachránia) sa možno na týždeň - dva manžel spamätá a vynesie aspoň smeti a uvarí deťom praženicu (ak by náhodou ani to nezvládol, zavolá si na ten týždeň čo je žena v nemocnici svoju mamu na pomoc). Potom sa všetko vráti do starých koľají, kým si manžel nenájde mladší model, ktorý neodpadáva alebo sa manželka zatne a manžel najme pomocníčku do domácnosti (jasné že jedine minuloročnú finalistku Miss, ktorá je ešte študentkou).


Čo s tým?


Úplne súhlasím s názorom, že do našej Ústavy by sa doplnil dodatok, podľa ktorého by mladá žena (ale aj chlap) po svojich 18-tich narodeninách  nastúpili na tzv. „školu partnerského života“ Čo by škola pre ženy obnášala, o tom už písal Myshoun.
Ale pre chlapov by to bolo pol roka života s Marfušou, ktorá nič nevie iba pozerá celé dni telenovely, lakuje si nechty, prevetráva mužove kreditky nákupom nepotrebných hovadín cez internet a komanduje svojho chlapa. Miesto pusinky na privítanie by ho vo dverách čakali sáčky so smetím na vyhodenie, na stole účty na zaplatenie. Marfuša by sa o domácnosť nestarala, takže by sa chlap musel  naučiť prať, žehliť, vysávať, variť a aj riad umývať. Žiadna romantika, žiadna zábava, futbal, či hokej alebo pivečko s kamarátmi – iba rozkysnutá Marfuša vo vyťahaných teplákoch rozvalená na gauči pred televízorom (jasné že by pozerala iba tie vypatlané romantické telenovely), zababraná celá od čokolády a chrumiek. V byte by prevládal väčšinou pach jej potu (pokúšala sa 5 minút o Zumbu alebo vyliezť na stacionárny bicykel – neúspešne) a neporiadok.

Verím tomu, že po takomto akčnom „školení“ by si (tí ktorí by to samozrejme prežili, lebo úprimne očakávam vyššie percento tých druhých) moderní machovia a narcisi (čo ani čaj nevedia uvariť), použiteľní starí mládenci (čo ofrflú aj neofrflateľné) a ženatí domasedovia, vážili normálne ženy a baby a upustili od svojich prehnaných nárokov. Top manažérka vo svojej úspešnej firme a zároveň bývala modelka s 24 hodinovým dostatkom času na rodinu, vyformovanou postavou a s tvárou Angeliny Jolie s prsiami XXXL naozaj nemôže byť každá žena.

The fine

Ako hovorí moja kamarátka a nakoniec aj ja „Nevážime si čo máme, kým o to neprídeme“ Takže vyzývam všetkých chlapov, nech sa snažia v nás ženách vidieť aj to dobré a nielen to zlé a nech použijú svoju (v iných oblastiach tak bujnú) fantáziu, aby nám tie drobné nedostatky odpustili. Veď nakoniec, presne to robíme aj my. Myslite si, žeby sme to inak s vami vydržali?!

PS: Pozdravujem všetky Angeliny a Georgov a začnime si už konečne vážiť jeden druhého navzájom, lebo aj medzi mužmi aj medzi ženami sa nájdu aj tí viacej dobrí-é ale aj horší-ie.

 

* * *

Odkaz pre Myshouna od Xantypky: Som zvedavá, či budeš mať „tie gule“ to uverejniť bez cenzúry!

Odkaz pre Xantypku od Myshouna: Ako vidíš, tie gule na to v pohode mám : )


Súvisiaci článok: Ženy si nevážia dobrých mužov!

Autor: Xantypka domáca, 13.6.2011
Foto: neilwrona.com